Poziom ochrony Endpoint

Comodo ITSM to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie Antywirusowe zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki 7 poziomowej ochronie. Na wyróżnienie zasługuje moduł dwukierunkowego konfigurowalnego Firewalla oraz opatentowany moduł AntoSandoox . Dzięki Automatycznej piaskownicy każda nieznana aplikacja jest uruchamiana w środowisku zwirtualizowanym bez dostępu do systemu fizycznego. Zapewnia to wysoką skuteczność przed infekcjami typu Ransomware / Cryptolocker.

virus-protection
box2

7 poziomowa ochrona Comodo ITSM :

firewall-50Comodo Firewall
Wysoce konfigurowalny firewall odpowiada za filtrowanie pakietów, chroni przed zagrożeniami przychodzącymi i wychodzącymi, oraz włamywaczami i atakami internetowymi.

biohazard-50Comodo Antivirus
Aktywny silnik antywirusowy, który automatycznie wykrywa i eliminuje wirusy, robaki i inne złośliwe oprogramowanie.

sandbox-50Automatyczna piaskownica
Nierozpoznane procesy i aplikacje są automatycznie uruchamiane w środowisku wirtualnym odizolowanym od systemu operacyjnego.

fingerprint-scan-50Host Intrusion Protection Systemu (HIPS)
Oparty na zasadach systemu zapobiegania włamaniom, który monitoruje wszystkie działania aplikacji i procesów w systemie i zapobiega jego uszkodzeniu.

administrative-tools-50Viruscope (analiza behawioralna)
Behavioral monitorowanie wszystkich procesów i wpisów pod względem szkodliwości działania, może odwracać szkodliwe akcje.

cloud-50File Services Lookup ( ochrona w chmurze )
Usługa odnośnika plików w chmurze (FLS), sprawdza reputacje plików, identyfikuje ja na białej lub czarnej liście.

domain-50Web URL Filtering 
Zaawansowany interfejs konfiguracji reguły, dzięki reputacji może wykluczyć z komunikacji zagrożone zasoby sieci.

Dobra praktyka:

Pamiętaj aby nie wyłączać ochrony AutoSandbox iż jest ona najważniejszym aspektem ochrony Comodo. Automatyczna piaskownica zapewnia  praktycznie 100% ochronę przed infekcjami typu Ransomware / Cryptolocker i nie pozwala na zakodowanie dysków komputera.